هم اکنون ۲ دهه است که بحث مدیریت پروژه در بین شرکت ها و سازمان های پروژه محور بسیار داغ شده است. همچنین استفاده از تکنیک ها و ابزار های این نوع مدیریت برای تیم های کاری با استانداردهایی مانند PMBOK و PRINC 2 و یا ISO 21500 مورد توجه واقع شده است. در این زمینه نرم افزار های مختلفی هم برای ارتقاء سطح برنامه ریزی و مدیریت پروژه، توسط شرکتهای معروف ساخته شده است که حتما شما با بعضی از آنها ، مثل مایکروسافت پراجکت MSP و پریماورا اینترپرایز Oracle Primavera  و یا Pertmaster و Expedition که بیشتر استفاده می شوند، آشنا هستید. در این مجال ما در مجموعه فرازدان به دو نوع نگرش در زمینه مدیریت پروژه که معمولا در پروژه ها با آن مواجه می شوید ، اشاره اجمالی خواهیم داشت.

 

مدیریت پروژه مستقیم

در نگرش مدیریت پروژه مستقیم ، فرض بر این است که مدیر پروژه توانمندترین فرد در برنامه ریزی و کنترل پروژه است. بنابراین برنامه ریزی را به تنهایی و بدون مشارکت تیم تهیه می کند و یا از اطلاعات پروژه های قبلی فقط به صلاح دید خود استفاده می کند. بعد وظایف اعضا تیم پروژه در برنامه را به آنها محول می کند. بعد هم براساس برنامه ریزی ها و گزارشات دریافتی از آنان ، کارها را پیگیری می کند و در تصمیم گیری ها کمتر مشورت می نماید، چون احساس می کند اینگونه از اتلاف زمان جلوگیری می کند. مهمترین مشکل این نگرش عدم استفاده از دانش و تجربه سایر اعضاء تیم پروژه است. این نگرش حتی بر روی همدلی و هماهنگی تیم کاری هم تاثیر منفی دارد.

 

مدیریت پروژه مشارکتی

در نگرش مدیریت پروژه مشارکتی که یک نگرش جدیدتر در مدیریت پروژه‌ها است. مدیر پروژه یک تسهیل گر در پیاده سازی فرآیندهای مدیریت پروژه است و افراد تیم را در مراحل برنامه ریزی هدایت می‌کند. افراد نیز تحت هدایت مدیر پروژه با برنامه ریزی اصولی و کاربردی ، برای پیشرفت پروژه هماهنگی و همدلی بیشتری پیدا می کنند. در این نگرش، تصمیمات کاری و اصلاحی با همفکری اعضاء تیم پروژه گرفته می‌شود و جریان ارتباطات و گردش اطلاعات بین افراد تیم به خوبی انجام می‌پذیرد.

مدیریت مشارکتی یا مستقیم

از جمله فواید این نگرش مشارکتی را می‌توان به صورت زیر برشمرد؛ هریک از افراد تیم جایگاه خود در پروژه را به عنوان قسمتی از یک تصویر بزرگ بهتر درک می‌کند، مشارکت و همفکری بیشتری با مدیریت پروژه و دیگر اعضا تیم دارند، گردش اطلاعات سریع تر اتفاق می افتد و تصمیمات به موقع اتخاذ می گردد، مشارکت بیشتر اعضا باعث تعهد و مسئولیت پذیری بیشتر آنها می شود. البته این نگرش در ابتدای پروژه تا افراد تیم با هم بیشتر آشنا شوند و رویه ها را جاری کنند، باعث کند شدن کارها میگردد. ولی بمرور با جا افتادن تیم پروژه این مشکل برطرف می شود.

جمع بندی

لازم به ذکر است که هر دو نگرش مدیریت پروژه مستقیم و مشارکتی ، بستگی زیاد به پروژه ها و افراد دارند. البته همیشه به یاد داشته باشید که انتخاب ها محدود به صفر و یک نیستند. یعنی نباید فقط مدیریت مستقیم محض یا مشارکتی محض بود. می توان در طیف بین این دو انتخاب هم قرار گرفت. برای مثال تصمیم گیری ها را دسته بندی کرد و برخی را مشارکتی و برخی دیگر را که زمان کمی برای آن داریم بصورت مستقیم اتخاذ نمود. بدون همکاری افراد هیچ اتفاقی نمی‌افتد.ولی عموما نگرش مشارکتی پروژه، نتایج بهتری را برای پروژه فراهم می‌سازد. امیدواریم در انجام پروژه های خود همیشه سرفراز باشید.

 

برای سفارش خدمات کنترل پروژه و تهیه برنامه زمانبندی کلیک کنید.